Kiekvienas OPEL automobilis turi automobilio duomenų kortelę, kurioje surašyti visi identifikaciniai duomenys. Tai mokėjimo kortelės dydžio popierinis lapelis, kuriame atvaizduotas automobilio VIN numeris , "security" t.y. saugos , radijo kodai ir tt. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo nekalti skaičiai į kuriuos žiūrint ne bet kas ir supras kam jie reikalingi.

 

  carpass.jpg
carpass.jpg

 

 Ir kaip tenka pastebėti beveik visi vairuotojai , kurie turi šią kortelę laiko ją  automobiliuose. Va čia ir yra blogiausias dalykas....Iš kart kyla klausimas - o kas čia blogo?. Juk labai patogu laikyti visus automobilio popierius vienoje vietoje. Tačiau toks patogumas yra labai saldus kąsnelis ilgapirščiams. Kai carpass'as laikomas automobilyje tai natūralu, kad pamatyti duomenis gali bet kas - automobilio plovėjas , pažystamas  ar nelabai pažystamas žmogus ir pan. O turint šią informaciją, pavogti automobiį yra 5-20 min. reikalas. Ir tai bus padaryta be jokių įsilaužimo žymių. Viskas tyliai ramiai, atrakinus automobilį ir užvedus jį raktu. Kaip tai padaryti praktiškai, aš čia nerašysiu dėl elementarių priežasčių - šią svetainę skaito ne vien tik vairuotojai .... Todėl primygtinai siūlau - NELAIKYKITE CARPASS'o ar security kodo automobilyje . Manau pas visus atsiras vietos piniginėje ar kitoje vietoje už automobilio ribų. Galite laikyti šią kortelę ir namie, tuo labiau kad carpass'o duomenų prireikia tik tada kai reikia perkonfigūruoti ar programuoti kai kurias automobilio funkcijas,o tai daroma tikrai ne kasdieną.
Nors OPEL markė automobiliai į vagių mėgstamų automobilių sąrašą nepatenka , tačiau laikantis apsisaugojimo priemonių ir  jums bus ramiau ir automobiliui saugiau. Beje , OPEL markė automobilį apsaugoti nėra labai sudėtinga. Štai keletas rekomendacijų, kurios labai smarkiai apsunkina jūsų automobilio užvedimą ,jeigu būtų tikimasi jį pavogti ,nuskaičius CAR PASS'o duomenis :

1. Pigiausias būdas - mano aukščiau paminėtas t.y. nelaikyti šios kortelės automobilyje.
2. Galima pasikeisti visos mašinos security kodą į kitą nei nurodytą CAR PASS'e. Tokiu atveju kortelės duomenys dalinai praranda prasmę . Šio būdo minusas - be specialios įrangos to nepadarysite.
3. Galima pasikeisti užvedimo spynelės šerdį - žinoma, kažkoks nepatogumas bus, nes durims bus vienas raktas, užvedimui kitas. Tačiau tai visai pigus ( šerdis su raktu kainuoja 5-15 EUR ribose ) ir veiksmingas būdas, jei vagys bandytų pasinaudoti CAR PASS'o duomenimis. Pati šerdis keičiasi labai nesunkiai ir tą galima pasidaryti patiems jeigu nors kažkiek draugaujate su technika.
4.Galima susimontuoti slapuką, kuris būtų žinomas tik jums ir kuris atjungtų degimo grandinę .

 

   

 

 


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas