El. paštu gavau laišką, kuriame buvo užduotas klausimas apie KESS'o  atgaivinimą. Kadangi ši tema gali būti įdomi daug kam, tai nusprendžiau parašyti tokią mini pamokėlę kaip tai galima pasidaryti namų sąlygomis.

Tie, kas tai darė, gali šį straipsnelį praleisti neskaitytą, nes čia nebus parašyta kažkas stebuklingo ar atskleistos kažkokios  paslaptys ( nors šiaip tai  jų net ir nėra :). Viskas yra elementaru ir paprasta, jeigu mokate naudotis lituokliu. Tiesa, tokio dalyko prireikia kai naudojate kloną - naudojant  originalią įrangą, žemiau aprašytos procedūros neprireiks :). Būkim biedni, bet teisingi - ne visi pradeda nuo originalios įrangos, tad kartais prireikia ir žemiau parodytų restauracinių darbų . Ne paslaptis, kad savo laiku reikėjo ir man tokio dalyko, nors dabar turima įranga jau leidžia nebegalvoti apie jokius įrangos prikėlimus, patobulinimus ,interneto atsijungimus ir pan. :)
Taigi, jeigu jau taip atsitiko, kad įjungėte KESS'o programą neatsijungę kompiuterio nuo interneto ir  pamatėte visas ikonas nebeaktyvias, nors prieš kelias akimirkas dar viskas buvo gerai, tai didelė tikimybė ,kad jau galite pradėti ruoštis įrangos atgaivinimui t.y. procesoriaus keitimui , nes jis paprasčiausiai užsiblokuoja. Šioje vietoje yra du niuansai - jeigu pas jus yra procesorius su sena FW versija pvz. 3.99 tai litavimo proceso jums neprireikes ir galite pereiti iš kart prie programavimo etapo, jeigu pas jus yra su FW4.036 tai teks atlikti visą procedūrą nuo pat pradžių. Beje , jeigu naudojate  FW3.99 tai siūlau naudoti ir seną programinę KESS'o versiją pvz. 1.89 - tokiu atveju nereikės galvoti apie atsijungimą nuo interneto. Tuo labiau, kad nėra prasmės naudoti aukštesnę programinę versiją nei reikalauja procesoriaus FW.

1.

Mums reikės - procesoriaus LPC2478FBD208 . Jų galima nusipirkti arba tuščių arba jau su užkrauta programine įranga.Tokiu atveju mums nereikės programatoriaus - užteks tik pakeisti procesorių .

   
       
       

2.

Jeigu naudosite tuščią procesorių tai prireiks galinčio jį programuoti  programatoriaus ( jokio skirtumo koks tai programatorius - svarbu jis palaiko mums reikalingą procesorių ) . Aš naudojau tokį, koks pavaizduotas nuotraukoje.

   
       
       

3.

Pirmiausiai išlituojame senąjį procesorių . Kaip tai darysite, tai čia jau asmeninis praktikos reikalas - kadangi nesu plokščių litavimo specialistas tai neturiu IR  įrangos ir naudoju eilinę karšto oro stotelę .

   
       
       

 4.

Nuėmus procesorių matome štai tokį vaizdą .

   
       
       

 5.

Dabar mums reikia pašalinti lydmetalio likučius nuo takelių su tam skirta tinkline juostele ir be abejo nuplauti plokštę nuo fliuso likučių su kokiu nors spiritu. Pasiruošę litavimo vietą - lituojame naują procesorių.

   
       
       

 6.

Jeigu įlitavote tuščią procesorių tai mums reikės jį užprogramuoti . Jeigu įlitavote jau užprogramuotą procesorių tai šito punkto jums nebereikia .
Kadangi visuose darbuose susijusiuose su variklio valdymo kompiuteriais nesu litavimo šalininkas ir visur stengiuosi naudoti tik adapterius tai  ir šiuo atveju pasidariau adapterį programavimui, kad nereikėtų lituoti jokių kontaktinių kaladėlių ar laidų į plokštę.
Toliau seka  standartinė procedūra - pasijungiam turimą programatorių  prie KESS'o plokštės, užkrauname reikalingą failą į procesorių ir viskas . Tai trunka kelias minutes.

   
       
       

 7.

Jeigu kam įdomu kaip atrodo adapteris  tai čia parodytas vaizdas iš dviejų pozicijų

   
       
       

 8.

Stebuklingo nieko nėra - sulituotos adatėlės ant modeliavimo plokštės ir įlituota kontaktinė kaladėlė, kad būtų patogiau  pajungti programatoriaus kabelį

   
       
       

 9.

Jeigu sulitavote procesorių tvarkingai iš pirmo karto, tai prietaisas turėtų veikti normaliai ir teoriškai tuo turėtų baigtis atnaujinimo ar prikėlimo procedūra.

   
       
       

 10.

Jeigu po litavimo, įjungus prietaisą matome štai tokią klaidą, tai galimi du variantai - arba susigadino vidinės mikroSD kortelės turinys arba blogai įlituotas procesorius. Pirmu atveju

išimame kortelę, suformatuojame ir iš naujo įrašome reikalingą turinį. Beje visi reikalingi failai - tiek kortelės tiek procesoriaus yra laisvai prieinami internete ir ilgai ieškoti, manau, neteks.

   
       
       

 11.

Jeigu perrašius kortelęs, matome vistiek tą pačią klaidą tai imame padidinimo stiklą į rankas ir atidžiai nagrinėjame litavimo vietas - kažkur tikrai rasime ar nedalituotą kojelę ar susiliejusį lydmetalį tarp takelių  ( nuotraukoje parodyta strėlytėmis ) . Po to kai pašalinsite visus trumpiklius ar prilituosite nedalituotas procesoriaus kojeles, prietaisas turi veikti kaip veikė iki užsiblokavimo.

 

 

   
       
     

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas